Rudens – laiks, kad cilvēka imunitāte zaudē savu možumu un ir visvairāk ievainojama. Šajā rudens periodā mums ir īpaši jāsargājas no vīrusiem un dažādām slimībām. Lai mūsu organisms būtu stiprs un vesels, mēs esam apkopojuši 9 dažādus pārtikas produktus, kuri ļaus mums ne tikai uzlabot imūnsistēmas darbību, bet arī cīnīties ar dažādiem slimību vīrusiem.
Ķiploks
Šis dārzenis jau no seniem laikiem ir kļuvis par vienu no populārājām ēdienu piedevām. Šo neparasto dārzeni izvēlas gardēži un pikanta ēdiena cienītāji. Slaveni restorānu šefpavāri priekšroku dod ķiplokiem, nevis eksotiskām garšvielām, un tā ārstnieciskās īpašības tiek atzītas gandrīz visā pasaulē. Viduslaikos tieši ķiploks palīdzēja pārvarēt mēri. Imūnsistēmas nostiprināšanai šo neparasto dārzeni ir ieteicams lietot uzturā svaigu. Ķiplokus var pievienot mērcēm, gaļas ēdieniem, zupām. Ķiplokus var pievienot ne tikai pamatēdieniem, bet arī dažādām uzkodām. Bet, ja jūs neesat ķiploku cienītājs – gatavošanas procesā pievienojiet to zupai vai jebkuram citam ēdienam – daļa aromāta pazudīs, bet ķiplokā esošās labās vielas paliks.
Zivis
Zivis ir lielisks omega-3 taukskābju avots, kuru mūsu organismā nav pietiekoši daudz, lai saglabātu labu imunitāti. Tādas zivis kā piemēram, tuncis, skumbrija vai lasis ir ļoti bagātas ar šo veselībai nepieciešamo taukskābi. Zivis satur ne tikai omega 3, bet arī cinku. Cinks ir viens no svarīgākajiem elementiem, kas nepieciešams veselīgas imunitātes uzturēšanai.
Šokolāde
Izrādās, ka tumšā šokolāde, ar lielu kakao procentu, palīdz ne tikai atjaunot ķermeņa spēkus, bet arī pasargā to no kaitīgām baktērijām un vīrusiem. Tīrs kakao stimulē imūnsistēmas darbību un palīdz cīņā ar dažādām slimībām. Diemžēl tīram kakao ir ļoti rūgta un nepatīkama garša, tāpēc uzturā to sajauc ar dažādiem saldinātājiem un citām piedevām. No visām šokolādēm tieši tumšā šokolāde ir visveselīgākā, jo satur vislielāko kakao daudzumu.
Sēnes
Ja gadījumā saaukstēšanās tomēr ir ņēmusi virsroku, bet Jūs nevēlaties visu nedēļu nogulēt mājās gultā, tad situāciju var glābt ne tikai ar pretvīrusu zālēm, bet arī ar sēnēm. Lai ķermenis veiksmīgi cīnītos ar infekciju, jums ir jāēd pārtika, kas palīdz stiprināt leikocītu aizsargājošās īpašības. Gandrīz visu veidu sēnes lieliski tiks galā ar šo uzdevumu.
Ingvers
Par ingvera ārstnieciskajām īpašībām bija zināms jau kopš seniem laikiem. Ķīnā karotāji kaujās gūtās brūces apstrādāja ar ingvera sakni. Produkts satur daudz C vitamīna, retinola, kā arī B vitamīnu. Tā farmakoloģiskās īpašības ir līdzīgas ķiploku īpašībām, taču auga smarža ir daudz patīkamāka. Ingveru var izmantot kā garšvielu dažādiem ēdieniem – to pievieno zupai vai biezputrai, dažādiem gaļas ēdieniem. Kā vienu no vispopulārākajiem līdzekļiem cīņā ar saaukstēšanos var minēt ingvera/citrona tēju. Ingvera sakni smalki sagriež un aplej ar verdošu ūdeni. Tējai pievieno citronu, medu vai piparmētru. Šī veselīgā tēja darbojas ne tikai kā spēcīgs vairogs cīņā pret gripas un saaukstēšanās infekcijām, bet kalpo arī kā lielisks organisma attīrītājs.
Citrons
Neskatoties uz to, ka šis citrusauglis mūsu valstī neaug, citrons jau sen vairs nav eksotisks, un visi zina par tā ārstnieciskajām īpašībām. Citrons satur augstu C vitamīna koncentrāciju. Diemžēl citrons zaudē savas ārstnieciskās īpašības termiskās apstrādes laikā, kā arī saskaroties ar gaisu. Tieši tāpēc ir ieteicams svaigi sagrieztu citronu uzreiz izmantot.
Medus
Medus ir viena no iecienītākajām delikatesēm saldumu mīļotājiem. Papildus bagātīgajai garšai šai delikatesei ir arī dažādas ārstnieciskas īpašības: medus palīdz dziedēt brūces, tas stiprina nervu sistēmu un uzlabo imūnsistēmas darbību. Saaukstēšanās gadījumā medus veicina ātru atveseļošanos. Ēdot vienu tējkaroti ar medu katru dienu, Jūs būsiet pasargāts no visiem vīrusiem.
Ķefīrs
Kefīrs jums noteikti šķitīs diezgan negaidīts līdzeklis imunitātes uzturēšanai. Mēs to izmantojam apdegumu gadījumos, dzeram diētu laikā, bet izrādās, ka šis dzēriens palīdz arī izvairīties no nevajadzīgas saaukstēšanās. Kefīra sēnīte palīdz uzlabot gremošanas trakta darbību un aizsargā to no nelabvēlīgu mikrobu iekļūšanu organismā. Sakarā ar to, ka ķefīrs satur kalciju un D vitamīnu, tas stiprina kaulus, palīdz asinsradei, stimulē aizsargājošo antivielu sintēzi asinīs un palīdz cīņā ar vīrusiem.
Ķirbis
Ķirbis satur beta-karotīnu, kas palīdz izveidot un uzturēt pareizu ķermeņa šūnu saziņu savā starpā. Nepatīk ķirbis? Ēdiet jebkurus citus oranžas krāsas dārzeņus, piemēram: burkānus. Jo spilgtāka ir dārzeņu krāsa, jo vairāk beta-karotīna tas satur.
Seko mums arī Facebook !