Vībotne maģiskās īpašības dziednieciskās īpašības

Maģiskais augs – Vībotne!


Vībotne. Pazīstams augs, vai ne? Cik reizes mēs šim augam esam pagājuši garām un nodēvējuši to par parastu nezāli. Šo augu var sastapt gan mājas pagalmā, gan attālā pļavā. Bet vai zinājāt, ka šis augs ir viens no senākajiem augiem, kas agrāk tika izmantots maģijā un maģiskajos rituālos?

Šodien, šajā rakstā, mēs par to parunāsim.

Maģiskais augs Vībotne aizsardzības augs dziedniecība aizsargs pret ļautno aci

Vībotnei piemīt aizsargājošas īpašības. To dēvē arī par burvju un raganu augu. Tas ir viens no spēcīgākajiem maģiskajiem augiem, kas izdzen ļaunos garus. Ļaunajiem gariem nepatīk vībotnes smarža, tāpēc tie atstāj māju. Tiek uzskatīts, ka pat neliels vībotnes saišķis, piekārts guļamistabā, mājas gaitenī un pie durvīm pasargās cilvēku no ļaunajām būtnēm un nesīs mājās mieru, laimi un harmoniju. Lai attīrītu māju no negatīvās enerģijas, ar kūpošu vībotni vajag 3 reizes izstaigāt pulksteņa rādītāja virzienā visas istabas. Vībotnes aizsargājošās īpašības pastiprinās dilstoša mēneša laikā, savukārt visspēcīgākās īpašības šis augs iegūst augusta beigās, vākšanas laikā. Šajā laika periodā vībotnei piemīt ne tikai aizsargājošas, bet arī ārstnieciskas īpašības.

Vībotnes saišķis bērna kabatā pasargās to no skaudības, ļaunprātības, ļaunas acs, citu bērnu agresijas un nelaimēm. Savukārt, ceļojumā paņemta vībotne palīdzēs ceļojumam noritēt raiti un bez negadījumiem. Vanniņas ar vībotni palīdzēs attīrīt dienas laikā uzkrājušos citu cilvēku negatīvo enerģiju un uzlādēt cilvēku ar spēku un enerģiju. Garas pastaigas laikā ieberiet Vībotni savās kurpēs – tas pozitīvi ietekmēs jūsu pašsajūtu un veselību. Vībotnes līdzi nēsāšana palīdzēs atvieglot muguras sāpes. Šim maģiskajam augam ir pozitīva ietekme uz visa cilvēka organismu. Tā atjauno cilvēka saikni ar dabu.

Kopš seniem laikiem Vībotni dažādos rituālos un ceremonijās izmantoja raganas, šamaņi un burvji. Šo augu izmantoja gan zīlēšanai, gan dziedniecībai, gan nākotnes paredzēšanai. Tiek uzskatīts, ka šī auga dūmi dod cilvēkam iespēju saskatīt astrālo pasauli, būtnes un slimības.

Maģiskais augs Vībotne aizsardzības augs dziedniecība aizsargs pret ļautno aci

Vībotnes izmantošana maģijā:

Šo brīnumaugu maģijā un dziedniecībā var izmantot dažādos veidos:

  1. Viens no izplatītākajiem veidiem ir vībotnes likšana zem spilvena. Ejot gulēt, zem spilvena nolieciet vībotnes saišķi. Tiek uzskatīts, ka tas cilvēkam palīdz ieraudzīt astrālos sapņus un sapņus, kas palīdz saskatīt nākotni. Sapņiem piemīt ļoti liels spēks – tie var pateikt priekšā lietas, kuras mūsu apziņa pati neizprot. Citreiz tajos mēs varam saskatīt atbildes uz jautājumiem, kurus paši nevaram atrisināt.
  2. Vībotnes tējiņas. Vībotnes drogas darbojas līdzīgi vērmelei, taču tās vieglāk iedzert, jo vībotne nav tik rūgta. Lakstu vai lapu uzlējumu dzer pa pusglāzei trīsreiz dienā, lai rosinātu ēstgribu un uzlabotu gremošanu, mazinātu menstruālās sāpes, reimatiskās sāpes, galvassāpes, nervozitāti un bezmiegu utt. Var lietot arī brūču apmazgāšanai, kompresēm uz sāpošām locītavām, sejas mazgāšanai pret pinnēm un izsitumiem. Vībotne ir lielisks augs organisma parazītu izvadīšanai.
  3. Daudzi šamaņi un magi kaltētu vībotni izmanto pīpēšanā. Tiek uzskatīts, ka vībotnes dūmi cilvēku ieved transa stāvoklī, kurā viņam atveras saikne ar augstākajiem spēkiem. Veicot rituālus ar šo augu cilvēkam ir jābūt ļoti uzmanīgam. Šis spēcīgais augs var atvērt durvis uz paralēlo pasaulo

 

 

Jaunākā prece

Interesanti raksti

kāpēc rodas slimības

Kāpēc rodas slimības?

Mēs bieži uzdodam sev jautājumu – kāpēc tas notika ar mani, kāpēc es saslimu? Kāpēc man tā neveicas un es nevaru tikt uz kājām? Staigājam pa ārstiem, bet zāles nelīdz. Vai arī palīdz, bet tikai uz nelielu laiku, un tad atkal slimība ņem virsroku.  Šādos brīžos vajag apstāties un aizdomāties par to, kā mēs dzīvojam savu dzīvi, varbūt slimība ir zīme tam, ka dzīve ir beidzot jāmaina? 

ēteriskais ķermenis

Jebkura slimība aizsākas cilvēka ēteriskajā ķermenī. Ēteriskais ķermenis ir cieši saistīts ar fizisko ķermeni. Mūsu ēteriskais ķermenis ir notikumu, fizisko un emocionālo sāpju centrs. Šajā ķermenī tiek akumulēts milzīgs enerģijas daudzums. Tas ir ķermenis, kurā fiksējas un aizsākas visas mūsu slimības.  Jebkura slimība tā ir enerģētiskā blokāde mūsu ēteriskajā ķermenī, un tā var rasties dažādu iemeslu dēļ. Cilvēka slimība ir signāls tam, ka mūsu dvēsele un fiziskais ķermenis nav harmonijā viens ar otru. Izārstējot dvēseli un noņemot enerģētiskos blokus, mēs izārstēsim arī pašu slimību un neļausim tai atkārtoties.

 

Šajā rakstā mēs izskatīsim 3 galvenos iemeslus no ezotēriskā aspekta, kas ir galvenie slimību izraisītāji fiziskajā ķermenī.

1. Emocijas un pārdzīvojumi

No dziedniecības aspekta iespiestas emocijas ir viens no galvenajiem slimību izraisītājiem. Dažādas emocijas izraisa dažādas slimības. Piemēram, aizvainojumi – izraisa vēzi, dusmas – izraisa aknu un nieru slimības, bailes – izraisa galvas un acu slimības, uztraukums – vēdera dobuma problēmas. Jāatceras ir tas, ka jebkura emocija ir kā programma, kura tiek ierakstīta mūsu ēteriskajā ķermenī. Jebkurš aizvainojums vai dusmas ir kā katalizators tai vai citai slimībai. Ja cilvēks visu mūžu dzīvo ar pārmetumiem vai dusmām pret sevi vai citiem, agri vai vēlu viņam parādīsies kāda konkrēta slimība. Pirmais solis, lai izveseļotos ir darbs ar savām domām. Ir ļoti svarīgi piedot sev un citiem, atlaist visas dusmas un pārmetumus, bailes un skaudību. Visas negatīvās emocijas ir tā smagā nasta, kuru vajag atstāt, ja mēs vēlamies iet nākotnē ar vieglu dvēseli un izārstet sevi gan fiziski gan garīgi. Ļoti svarīgi ir piedot sev un citiem. Ja kāds Jums ir darījis pāri, lai vai cik grūti tas nebūtu, bet mēģiniem viņam piedot. Ja kāds ir Jūs ļoti sāpinājis, neturiet uz viņu ļaunu prātu. Neapskaudiet tuviniekus, draugus, paziņas. Nedusmojieties bez iemesla. Pieņemiet sevi un savus apkārtējos tādus kādi Jūs esat. Caur piedošanu un atlaišanu cilvēks izārstē savu dvēseli un ķermeni. Tiklīdz cilvēks tiek vaļā no šīm sāpīgajām emociju programmām, viņam uzreiz notiek fiziskas pārmaiņas. Tiek pamainīta enerģija viņa ēteriskajā ķermenī un pakāpeniski cilvēks tiek dziedināts.

2. Zemas vibrācijas

Kas ir zemas vibrācijas? Jebkurš priekšmets un dzīva būtne uz zemes rezonē noteiktās vibrācijās. To var salīdzināt ar mūzikas frekvencēm hercos, kad ir augstāki un zemāki toņi. Jo zemākas ir cilvēka vibrācijas, jo vājāks ir cilvēka enerģētiskais lauks, uz kuru var iedarboties dažādas astrālās būtnes un negatīvā enerģija. Jebkura slimība un vīruss rezonē savā vibrācijā. Parasti tās ir ļoti zema līmeņa. Ja cilvēka vibrācijas ir līdzīgas slimību vibrācijām, tad notiek pieķeršanās cilvēka enerģētiskajam ķermenim un cilvēks pakāpeniski saslimst. Kā var saprast vai cilvēkam ir zemas vai augstas vibrācijas? 

Parasti cilvēki, kuriem ir zemas vibrācijas ir tie, kuri:

  • Pīpē un lieto alkoholu
  • Lieto lamuvārdus
  • Dzīvo negatīvajās emocijās – skauž, dusmojas, aprunā, žēlojas, tur aizvainojumus, dzīvo bailēs
  • Nepareizi ēd. ( smags un neveselīgs ēdiens pazemina vibrācijas )
  • Neseko līdzi savam ārējam izskatam, ir nolaidīgi
  • Dzīvo bez mērķa, nevēlas mainīt dzīvi

Visi šie punkti ļoti kritiski iespaido mūsu dzīvi, ne tikai fiziski, bet arī enerģētiski. Lai mainīt savu enerģiju, cilvēkam vajag mainīties pašam. Alkohols un cigaretes ne tikai nogalina mūsu fizisko ķermeni, bet arī  izveido ļoti lielu daudzumu enerģētisko bloku un caurumu mūsu Aurā. Šie caurumi izveido ļoti lielas enerģijas noplūdes, kā arī rada iespēju dažādām slimībām un astrālajām būtnēm tikt mūsu enerģētiskajā laukā. Dzīvojot ar negatīvajām emocijām un domām, mēs patērējam ļoti lielu daudzumu savas enerģijas. Domājot par vienu un to pašu situāciju vai cilvēku, mēs tērējam ļoti daudz savas dzīvības enerģijas. Citreiz liekas, ka neesam nemaz izdarījuši lielu darbu, bet enerģijas nav. Vai arī vispār nav nekas izdarīts, bet sajūta ir tāda kā pēc noskrietiem 10 km. Mūsu domas un emocijas patērē daudz, tāpēc ir ļoti svarīgi kontrolēt savas domas. Svarīgi ir neieciklēties uz lietām un situacijām. Iemācīties atlaist un neturēt dusmas un negatīvās emocijas. Jāpievērš liela uzmanība arī mūsu ikdienas uzturam. Svaigi dārzeņi un augļi ļoti labi paceļ cilvēka vibrācijas. Tie nes sevī dzīvības spēku, kas lieliski ietekmē gan mūsu enerģētisko gan fizisko ķermeni. Ne reti cilvēki sajūt izmaiņas savā fiziskajā un garīgajā stāvoklī pēc pareizām diētām, vai uztura maiņas. Daudzas slimības tiek dziedētas arī mainot savu ikdienas uzturu. Svarīgi ir sekot līdzi savam izskatam. Ne vienas slimības laikā nedrīkst nokārt rokas un aizmirst par sevi. Jebkuras slimības gadījumā ir jādomā par to, ka tas ir tikai laicīgs stāvoklis. Ir jāuzvelk savas skaistākās drēbes, jāuzsmidzina savas mīļākās smaržas un ir jāiet uz priekšu ar domu, ka slimība pāries. Cilvēka izskats, un tas kā viņš redz sevi spogulī ir tik pat svarīgi, kā vizualizācija par to, ka viņš jau ir vesels. Sekojot līdzi sev, tiek drastiski palielinātas cilvēka vibrācijas. 

Vislabākie veidi kā pacelt cilvēka vibrācijas un uzlabot savu enerģētiku ir:

  1. Pareizs uzturs
  2. Meditācijas
  3. Sports
  4. Pozitīva domāšana
  5. Yoga
  6. Laika pavadīšana dabā
  7. Lūgšanas
  8. Komunikācija ar pozitīviem cilvēkiem

3. Dzīves mērķis

Man ir labs darbs, es pelnu labu algu. Man ir mašīna un savs dzīvoklis. Man ir viss, bet nav veselības. Bieži vien slimība ir zīme tam, ka mēs ejam nepareizu dzīves ceļu. Ikdienas rutīna bieži vien liek mums aizmirst par sapņiem, kurus reiz gribējām īstenot. Par lietām, kuras reiz mums tik ļoti patika darīt. Pagāja gadi, un mēs pavisam par to visu aizmirsām. Un tad pēkšņi dzīvē notiek kaut kas tik briesmīgs kā slimība. Šādos gadījumos vajag apstāties un padomāt, vai mūsu dzīve mūs patiesi apmierina? Vai mēs esam apmierināti ar to, kā mēs pavadam ikdienu, kādu darbu daram un vai dzīvojam tā kā to vēlas mūsu dvēseli? Jāsaprot kāds tad ir īstais dzīves mērķis. Cilvēka dabā ir augt un attīstīties gan garīgi gan materiāli. Ir jāiemācās pieņemt un atlaist lietas. Jādara tas, kas dzīvē patiesi nes prieku. Lielākā daļa cilvēku nezina ar ko viņi vēlas nodarboties. 99% procentu cilvēku dara lietas, kas viņiem nenes prieku un dara darbu, kas viņiem nepatīk. Diemžēl, liela daļa cilvēku baidās no pārmaiņā tādā veidā sāpinot savu dvēseli, kura vēlas darīt pavisam kaut ko citu. Lielisks veids kā saprast sevi un savu dvēseli ir vienkārši aiztaisot acis un palūdzot savus sargeņģeļus un savu augstāko es, lai viņi palīdz saprast savu īsto dzīves mērķi. Lai viņi palīdz un ved Jūs pareizajā dzīves virzienā sava dzīves mērķa realizācijai. To lieliski var izdarīt gan meditācijās gan lūgšanā. Pildot savu dzīves mērķi cilvēks ne tikai būs laimīgs, bet arī izārstēsies no dažādām slimībām, no kurām šķiet zāļu nav!

Nātres ārstnieciskās īpašības

Nātre – brīnumaugs, kas dzeļ un dziedē!

Lielā nātre (Urtica dioica) ir daudzgadīgs nātru dzimtas lakstaugs. Tā ir viena no vislabāk zināmām nātru ģints pārstāvēm. Lielās nātres dabiskā izplatības vieta ir Eiropa, Āzija, Ziemeļāfrika un Ziemeļamerika. Nātre aug galvenokārt mērenā klimatā un parasti sastopama mežu izcirtumos, gravās, pļavās, dārzos,  bet visbiežāk tā aug blakus cilvēkiem. Lielajai nātrei uz lapām un stublājiem ir dzeļmatiņi, kas, nonākot saskarē ar cilvēku vai citiem dzīvniekiem, injicē ādā histamīnu un citas ķīmiskas vielas, radot dedzinoši sāpīgas sajūtas. 

nātres ārstnieciskas īpašības
nātres ārstnieciskas īpašības augs, kas dziedē

Senajos laikos nātres, kuras auga mājas pagalmā, netika nogrieztas, jo cilvēki uzskatīja, ka nātrei piemīt maģiskas spējas māju pasargāt no ļaunajiem gariem, iebrucējiem un nelabas acs.  Šiem pašiem mērķiem tika adītas nātru slotas un izgatavoti dažādi aizsardzības amuleti. Mūsdienās daudzās pasaules valstīs joprojām tiek svinēti Nātres svētki. 

Nātres svētki

Sensenas leģendas vēsta, ka cilvēks, kurš sevi nopērs ar nātrēm, uz visu gadu iegūs možu garu, stipru veselību, veiksmi dažādos darbos un panākumus mīlestībā. Tiek uzskatīts, ka nātre nodod cilvēkam gadu gaitā uzsūkto zemes spēku un enerģiju un cilvēku uzlādē gan fiziski, gan garīgi. 

Nātres ārstnieciskās īpašības

Nātre satur ļoti lielu daudzumu dažādu labvēlīgu un ārstniecisku elementu. Tie ir vitamīni – A, C, K, B1, B2, B3, makro- un mikroelementi – varš, dzelzs, kalcijs; kā arī urticīna glikozīds, karotinoīdi; hlorofils, silīcijs, gallijs, pantotēnskābe un skudrskābe; tanīni, flavonoīdi, gumija, holīns, fitoncīdi, histamīns, olbaltumvielas, ciete. Nātre ir ļoti vērtīgs multivitamīnu augs: tās lapas satur divreiz vairāk askorbīnskābes nekā upeņu ogas, un karotīna saturs tajās ir lielāks nekā burkānos, smiltsērkšķos un skābenēs.

Šī auga ārsnieciskās īpašības jau izsenis tiek izmantotas medicīnā. Nātre kā ārstniecisks augs ir pazīstama jau kopš 17. gadsimta. To lieto aknu un žults ceļu slimību, anēmijas, asiņošanas, menstruālo traucējumu, hemoroīdu, cukura diabēta, epilepsijas, aptaukošanās, drudža ārstēšanā. Sakņu novārījumu var dzert kā attīrošo līdzekli pūtītēm, furunkuliem un izsitumiem uz ādas. Spēcīga lapu infūzija ir lielisks līdzeklis pret čūlām, apdegumiem un mazām brūcēm. Pret sāpēm mugurā un locītavās iesaka pēršanos ar nātru slotiņām. Kaltēto nātru lapu pulvēris lieliski palīdzēs sadziedēt jebkāda veida furunkulus un citas ādas slimības. Mūsdienu ārsti ir pierādijuši, ka nātres darbojas kā dabīgs afrozodiaks. Daudzas vielas, ko mēs saņemam kopā ar šo augu pārtiku un dzērieniem, ir līdzīgas hormoniem, kas var stimulēt seksualitāti.

Nātru preparāti nav ieteicami cilvēkiem, kuri cieš no varikozām vēnām un tromboflebīta, jo šis augs stipri sabiezē asinis. Grūtnieces nekādā gadījumā nedrīkst lietot nātru preparātus, jo tie var izraisīt kontrakcijas un priekšlaicīgas dzemdības.

Nātre kā pārtikas produkts

Ēdieni no nātrēm
Ēdieni no nātrēm

Nātrē esošie vitamīni jebkuru ēdienu padarīs par daudz veselīgāku un garšīgāku. Jau no seniem laikiem cilvēki nātres izmanto dažādu gardu zupu un salātu pagatavošanā. Ēdiena pagatavošanā iesaka svaigas nātru lapas, kuras ir novāktas laika periodā no Maija līdz Jūlijam. Žāvēt nātres ir ieteicams vēdināmā telpā, pasargājot tās no tiešiem saules stariem. Vārot zupas, nātres ir ieteicams pievienot pēdējās, jo augsta temperatūra iznīcina nātres ārstnieciskās īpašības. Lai nātri varētu izmantot ēdiena gatavošanā, to ir jānomazgā un jāiemērc verdošā ūdenī, vārot vismaz 3 minūtes. Pēc novārīšanas to var noskalot un droši izmantot ēdiena pagatavošanā, nebaidoties no tā, ka tā apdedzinās.

Ēdienu receptes no nātrēm

Nātru zupa
Nātru zupa recepte
  • Kartupeļi – 3-5 gab.
  • Nātrez – 300 g
  • 2 vārītas olas
  • Zaļie sīpoli, pētersīļi, dilles – 100 g
  • Augu eļļa – 3 ēdamk.
  • Sāls, garšvielas, skābais krējums – pēc sajūtām.

 

Pievienojiet sasmalcinātus kartupeļus un vāriet, līdz tie ir mīksti. Pievienojiet sasmalcinātus zaļumus un vāriet ne vairāk kā 5 minūtes. Pievienojiet novārītas nātres. Pievienojiet sāli, eļļu un garšvielas. Pasniedzot šķīvim pievieno karoti skāba krējuma.

 

Nātru boršča zupa
nātru boršča
  • Gaļa  – 400 g
  • Kartupeļi – 3-5 gab.
  • Sīpoli – 1 gab.
  • Burkāni – 1 gab.
  • Bietes – 1 gab.
  • Tomāti – 2 gab.
  • Bulgāru pipari – 1 gab.
  • Nātre, spināti un skābenes – katrs 200 g
  • Pētersīļi, dilles, sāls, garšvielas – pēc sajūtām
  • 2 Olas, ķiploki un skābais krējums pēc sajūtām

Gaļu vāra līdz tā paliek mīksta 3 litros ūdens. Pēc tam to izņem, sagriež un pievieno atpakaļ buljonam. Pievienojiet sasmalcinātus kartupeļus. Smalki sagrieziet sīpolus, bietes un burkānus, sautējiet tos pannā apmēram 10 minūtes. No tomātiem noņemiet miziņas, sagrieziet tos, pievienojiet dārzeņiem un sautējiet tos uz lēnas uguns, līdz tie pārvēršas par biezeņa masu.
Piparus sagrieziet sloksnēs, pievienojiet biezenim, samaisiet un sautējiet vel pāris minūtes. Kad kartupeļi ir mīksti, pievienojiet sautētos  dārzeņus un garšvielas. Vāra uz lēnas uguns pāris minūtes, pārkaisa ar sāli un pipariem. Pasniedzot šķīvī, ielieciet pusi vārītas olas, smalki sagrieztu ķiploka daiviņu un karoti skāba krējuma.



Nātru sacepums
Nātru sacepums
  • Rīsi – 50 g
  • Nātre – 700 g
  • Sviests – 100 g
  • Milti – 150 g
  • Piens – 300 ml
  • Siers – 50 g
  • Olas – 3 gab.
  • Sāls un garšvielas pēc sajūtām



Dziļā pannā eļļā apcep miltus līdz tie paliek zeltaini brūni. Pievienojiet iepriekš vārītus rīsus un sasmalcinātas nātres, samaisiet un sautējiet uz lēnas uguns 5 minūtes. Ielejiet pienu, nepārtraukti maisot pannas saturu. Pievienojiet sāli un garšvielas, samaisiet visu un nedaudz atdzesējiet. Olas sakuļ ar rīvētu sieru un pievieno sautējumam. Pēc tam visu ieliek trauciņā un liek cepeškrāsnī.

Ravioli ar nātrēm un šampinjoniem
ravioli ar nātrēm un šampinjoniem
  • kartupeļi – 2 gab.
  • Sīpoli – 1 gab.
  • Šampinjoni – 200 g
  • Nātre – 300 g
  • Ola – 1 gab.
  • Olīveļļa – 2 ēdamkarotes 
  • Sāls, garšvielas – pēc sajūtām

Sijātajiem miltiem pievieno viegli sakultas olas, sviestu, ūdeni un sāli un samaisa. Mīciet mīklu līdz tā paliek stingra, ietiniet pārtikas plēvē un ievietojiet ledusskapī uz pus stundu. Vāriet kartupeļus, atdzesējiet tos, pēc tam samīciet, lai izveidotos biezenis. Smalki sagrieziet sīpolu un šampinjonus, sautējiet tos pannā augu eļļā apmēram 10 minūtes. Pievienojiet sasmalcinātas nātres un sautējiet maisījumu uz lēnas uguns ne ilgāk kā 3 minūtes. Bļodā pievienojiet kartupeļus, olu un atdzesētas sēnes ar nātrēm, sāli un garšvielas. Mīklu plāni izrullē un izgriež aplīšus un uzliek uz tiem pildījumu, ietin un saspiež malas. Izžāvējiet ravioli un pēc tam vāriet verdošā sālsūdenī līdz tie uzpeld.

Seko mums arī facebook !

Ieskaties mūsu preču katalogā un atrodi fantastiskas dāvanas sev un saviem tuviniekiem !

9 Pārtikas produkti imunitātes uzlabošanai

9 Pārtikas produkti imunitātes uzlabošanai

Rudens – laiks, kad cilvēka imunitāte zaudē savu možumu un ir visvairāk ievainojama. Šajā rudens periodā mums ir īpaši jāsargājas no vīrusiem un dažādām slimībām. Lai mūsu organisms būtu stiprs un vesels, mēs esam apkopojuši 9 dažādus pārtikas produktus, kuri ļaus mums ne tikai uzlabot imūnsistēmas darbību, bet arī cīnīties ar dažādiem slimību vīrusiem.

Ķiploks

Šis dārzenis jau no seniem laikiem ir kļuvis par vienu no populārājām ēdienu piedevām. Šo neparasto dārzeni izvēlas gardēži un pikanta ēdiena cienītāji. Slaveni restorānu šefpavāri priekšroku dod ķiplokiem, nevis eksotiskām garšvielām, un tā ārstnieciskās īpašības tiek atzītas gandrīz visā pasaulē. Viduslaikos tieši ķiploks palīdzēja pārvarēt mēri. Imūnsistēmas nostiprināšanai šo neparasto dārzeni ir ieteicams lietot uzturā svaigu. Ķiplokus var pievienot mērcēm, gaļas ēdieniem, zupām. Ķiplokus var pievienot ne tikai pamatēdieniem, bet arī dažādām uzkodām. Bet, ja jūs neesat ķiploku cienītājs – gatavošanas procesā pievienojiet to zupai vai jebkuram citam ēdienam – daļa aromāta pazudīs, bet ķiplokā esošās labās vielas paliks.

Ķiploku ārstnieciskās īpašības

9 Pārtikas produkti imunitātes uzlabošanai

Zivis

Zivis ir lielisks omega-3 taukskābju avots, kuru mūsu organismā nav pietiekoši daudz, lai saglabātu labu imunitāti. Tādas zivis kā piemēram, tuncis, skumbrija vai lasis ir ļoti bagātas ar šo veselībai nepieciešamo taukskābi. Zivis satur ne tikai omega 3, bet arī cinku. Cinks ir viens no svarīgākajiem elementiem, kas nepieciešams veselīgas imunitātes uzturēšanai.

Pārtikas produkti imunitātes uzlabošanai

Šokolāde

Izrādās, ka tumšā šokolāde, ar lielu kakao procentu, palīdz ne tikai atjaunot ķermeņa spēkus, bet arī pasargā to no kaitīgām baktērijām un vīrusiem. Tīrs kakao stimulē imūnsistēmas darbību un palīdz cīņā ar dažādām slimībām. Diemžēl tīram kakao ir ļoti rūgta un nepatīkama garša, tāpēc uzturā to sajauc ar dažādiem saldinātājiem un citām piedevām. No visām šokolādēm tieši tumšā šokolāde ir visveselīgākā, jo satur vislielāko kakao daudzumu.

Pārtikas produkti imunitātes uzlabošanai

Sēnes

Ja gadījumā saaukstēšanās tomēr ir ņēmusi virsroku, bet Jūs nevēlaties visu nedēļu nogulēt mājās gultā, tad situāciju var glābt ne tikai ar pretvīrusu zālēm, bet arī ar sēnēm. Lai ķermenis veiksmīgi cīnītos ar infekciju, jums ir jāēd pārtika, kas palīdz stiprināt leikocītu aizsargājošās īpašības. Gandrīz visu veidu sēnes lieliski tiks galā ar šo uzdevumu.

Ēdieni imunitātei

Ingvers

Par ingvera ārstnieciskajām īpašībām bija zināms jau kopš seniem laikiem. Ķīnā karotāji kaujās gūtās brūces apstrādāja ar ingvera sakni. Produkts satur daudz C vitamīna, retinola, kā arī B vitamīnu. Tā farmakoloģiskās īpašības ir līdzīgas ķiploku īpašībām, taču auga smarža ir daudz patīkamāka. Ingveru var izmantot kā garšvielu dažādiem ēdieniem – to pievieno zupai vai biezputrai, dažādiem gaļas ēdieniem. Kā vienu no vispopulārākajiem līdzekļiem cīņā ar saaukstēšanos var minēt ingvera/citrona tēju. Ingvera sakni smalki sagriež un aplej ar verdošu ūdeni. Tējai pievieno citronu, medu vai piparmētru. Šī veselīgā tēja darbojas ne tikai kā spēcīgs vairogs cīņā pret gripas un saaukstēšanās infekcijām, bet kalpo arī kā lielisks organisma attīrītājs.

Pārtikas produkti veselības uzlabošanai

Citrons

Neskatoties uz to, ka šis citrusauglis mūsu valstī neaug, citrons jau sen vairs nav eksotisks, un  visi zina par tā ārstnieciskajām īpašībām. Citrons satur augstu C vitamīna koncentrāciju. Diemžēl citrons zaudē savas ārstnieciskās īpašības termiskās apstrādes laikā, kā arī  saskaroties ar gaisu. Tieši tāpēc ir ieteicams svaigi sagrieztu citronu uzreiz izmantot. 

Citrons

Medus

Medus ir viena no iecienītākajām delikatesēm saldumu mīļotājiem. Papildus bagātīgajai garšai šai delikatesei ir arī dažādas ārstnieciskas īpašības: medus palīdz dziedēt brūces, tas stiprina nervu sistēmu un uzlabo imūnsistēmas darbību. Saaukstēšanās gadījumā medus veicina ātru atveseļošanos. Ēdot vienu tējkaroti ar medu katru dienu, Jūs būsiet pasargāts no visiem vīrusiem. 

Medus imunitāte

Ķefīrs

Kefīrs jums noteikti šķitīs diezgan negaidīts līdzeklis imunitātes uzturēšanai. Mēs to izmantojam apdegumu gadījumos, dzeram diētu laikā, bet izrādās, ka šis dzēriens palīdz arī izvairīties no nevajadzīgas saaukstēšanās. Kefīra sēnīte palīdz uzlabot gremošanas trakta darbību un aizsargā to no nelabvēlīgu mikrobu iekļūšanu organismā. Sakarā ar to, ka ķefīrs satur kalciju un D vitamīnu, tas stiprina kaulus, palīdz asinsradei, stimulē aizsargājošo antivielu sintēzi asinīs un palīdz cīņā ar vīrusiem.

9 Pārtikas produkti imunitātes uzlabošanai

Ķirbis

Ķirbis satur beta-karotīnu, kas palīdz izveidot un uzturēt pareizu ķermeņa šūnu saziņu savā starpā. Nepatīk ķirbis? Ēdiet jebkurus citus oranžas krāsas dārzeņus, piemēram: burkānus. Jo spilgtāka ir dārzeņu krāsa, jo vairāk beta-karotīna tas satur.

Seko mums arī Facebook !

Pārtikas produkti veselībai
Miegs! Kāpēc ir labi jāizguļas?

Miegs! Kāpēc ir labi jāizguļas?

Veselīgs miegs ir ļoti svarīgs fiziskās un garīgās veselības nosacījums. Cilvēks miega stāvoklī pavada trešo daļu no savas dzīves. Tieši šī iemesla dēļ šai mūsu dzīves daļai ir jāpievērš ļoti liela uzmanība un ir jārūpējas par to, lai miegs ir pareizs un veselīgs.

Mūsu nomoda kvalitāte ir tiešā ziņā atkarīga no mūsu miega kvalitātes. Ja mūsu ķermenis nav atpūties naktī, tad arī dienā mēs jutīsim sagurumu. Savukārt, labi izgulējušies mēs jutīsim spēkus un mundrumu ikdienas darbos.

Miega fāzes

Izdala divas galvenās miega fāzes: REM (rapid–eye–movement) un NREM (non–rapid–eye–movement) miegu, NREM fāzi iedala trīs apakšstadijās (pēc vecās klasifikācijas — četrās). Miega fāzes naktī seko cita citai un veido miega ciklus, naktī aptuveni 5—7, cikla vidējais garums 90 minūtes, nakts laikā cikla intervāls pagarinās līdz 100—120 minūtēm, procentuāli: NREM 1. fāze — 5 %, NREM 2. fāze — 45 %, NREM 3. fāze — 25 %, REM — 25 %. Zīdaiņiem REM fāze var ilgt pat 85 % no viena pilna miega cikla: tas saistāms ar atmiņas konsolidācijas procesiem, liela informācijas daudzuma uzņemšanu un daudzu jaunu stimulu uztveri ikdienā. Miega fāžu attiecības izlīdzinās līdz 6—10 gadu vecumam. Vecākiem cilvēkiem pretēji — pagarinās iemigšanas periods, saīsinās REM miega fāžu garums.

Gulēšana pa fāzēm

Veselīgam miegam raksturīga noteikta psiholoģiska struktūra, kas iedalās noteiktās miega stadijās: pirmajā miega fāzē jeb snaudā, otrajā jeb vieglā miega fāzē, trešajā un ceturtajā jeb dziļā miega fāzē un sapņošanas fāzē (REM). Pirmais REM cikls ir pavisam īss, apmēram 10 minūtes, pēc tam nakts gaitā cikli kļūst aizvien garāki. Pieaugušam cilvēkam nepieciešams gulēt vidēji 7–9 stundas, lai organisms izietu pietiekamu miega ciklu skaitu.

Pirmā miega fāze – cilvēks ir pusmiegā, snauž. Cilvēkiem samazinās muskuļu aktivitāte, pulss un elpošanas ātrums, pazeminās ķermeņa temperatūra.
Otrā miega fāze – sekls miegs. Muskuļu aktivitāte, pulss un elpošanas ātrums turpina samazināties.
Trešā miega fāze – lēnā miega posms. Šajā posmā cilvēka ķermenis ir gandrīz pilnībā atslābis. Šajā miega posmā sāk atjaunoties cilvēka šūnas.
Ceturtā miega fāze – dziļā miega fāze. Cilvēka ķermenis ir pilnībā atslābināts, ķermenis atpūšas un atjaunojas. Trešā un ceturtā ( dziļā miega fāze ) ir pašas svarīgākās, jo tieši pēc šīm miega fāzēm, pamostoties, mēs jūtamies atjaunoti.

REM miegs

REM miega laikā smadzeņu aktivitāte ļoti līdzinās nomoda stāvoklim, tāpēc šo fāzi nereti arī dēvē par paradoksālo miegu vai miegu ar ātrajām acu kustībām, jo veseliem cilvēkiem tad iestājas miega paralīze un kustas vienīgi acis. Cilvēks sapņo, smadzenes apstrādā dienas notikumus, iespaidus un sajūtas, tāpēc muskuļu tonuss ir nobloķēts – lai viņš nevarētu sapņus piepildīt (skriet, lēkt, sist utt.). Šī fāze aizņem aptuveni 20% no visa laika, ko cilvēks pavada miegā un iestājas 70-90 minūtes pēc miega sākuma. Miega laikā notiek smadzeņu neironu labošana un apkope – dziļais miegs saīsina nenozīmīgās neironu saites un nostiprina svarīgās. Šīs saites – kas ir dienas laikā iegūtā informācija – REM fāzē tiek apvienotas vienā veselumā kā atmiņas, iekļaujot tās dzīves pieredzē. Šajā noslēpumainajā stāvoklī mēs pat spējam izprast lietas, ko nesaprotam nomodā. Atmiņa un zināšanas dzīvo miegā.

Miega funkcijas

  • Miegs ļauj ķermenim atpūsties
  • Orgānu un organisma sistēmu aizsardzība un atjaunošana
  • Psihoemocionālā stāvokļa uzturēšana
  • Ķermeņa imunitātes atjaunošana
  • Nervu sistēmas nostiprināšana
  • Miega stāvoklī atjaunojas testosterona līmenis
  • Miega stāvoklī organisms ātrāk var tikt galā ar slimībām un vīrusiem
  • Tiek dzēsta nevajadzīga, arī satraucoša informācija;
  • Ilgtermiņa atmiņā tiek noglabāta vitāli būtiska informācija
  • Galvas smadzenēs risinās dienā uztvertās informācijas apstrāde, veidojas dažādas atbilžu kombinācijas, kas bieži izpaužas sapņu veidā, problēmas veiksmīgā atrisinājumā, ko atceramies pamostoties

Veselīga miega noteikumi

Lai miegs būtu veselīgāks un pareizāks, ir jāievēro daži pamatnosacījumi

  • Vislabāk ir iet gulēt pirms 23:00. Tieši šajā laikā sāk atjaunoties ķermeņa šūnas
  • Gulētiešanas laika ievērošana – doties gulēt vakaros vienā un tajā pašā laikā!
  • Katru rītu mosties vienā un tajā pašā laikā.
  • 3–4 stundas pirms gulētiešanas nelietot kofeīnu saturošas vielas (kafiju, tēju, spēka dzērienus).
  • 30 minūšu pastaigas svaigā gaisā miegam nāks tikai par labu
  • Pirms gulētiešanas ir ieteicams izvēdināt istabu
  • Veselīgam spilvenam gultā jābalsta galva un kakls – atbilstoši dabiskiem muguras izliekumiem, jānodrošina ķermenim fizioloģiska poza miega laikā.
  • Lai ātri un mierīgi aizmigt, ieteicams lasīt mierīgu literatūru vai ieslēgt klusu, lēnu mūziku, dabas skaņas, meditācijas mūziku utt.

Uzlabojot mūsu miega stāvokli mēs būtiski pamainīsim savu dzīvesveidu. Bieži sliktā garastāvokļa un noguruma cēlonis ir mūsu nevīžīgā attieksme pret savu ķermeņa veselību un veselīga miega neievērošanu. Mainīsim savus ieradumus un dzīvosim daudz veselīgāk 🙂 !

Informācija apkopota no:

https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/102133-labs-miegs-kapec-pareizi-izguleties-ir-tik-loti-svarigi

http://arsts.lv/jaunumi/inara-roja-zenija-roja-miegs-nepieciesama-dzives-un-darba-kvalitates-sastavdala

Seko mums arī Facebook !