Enerģētiskie meridiāni un akupresūras galvenie punkti uz plaukstām

Tie, kam nav sveša Austrumu medicīna, noteikti apzinās enerģijas plūsmas nozīmi cilvēka veselībā. Cilvēka organisma katrai šūnai ir nepieciešama enerģija, šīs enerģijas apgādi organismam nodrošina meridiānu plūsmas, savukārt meridiāni šo enerģiju saņem no čakrām.

Meridiāni bieži tiek raksturoti kā kanāli caur kuriem plūst Chee (dzīvības enerģijas) plūsma. Meridiāniem nav atsevišķas plūsmas, tie ir viena nepārtraukta plūsma, kurā ir noteiktas atsevišķas kvalitātes plūsmas.

Meridiāni pārstāv mūsu saistību ar lielāka spēka pasauli. Savukārt, čakras ir šo enerģijas plūsmu galvenie centri.

Lai organisma darbība būtu līdzsvarā un pielāgotos apkārtējās vides iedarbības enerģijas plūsmām un vibrācijām, svarīgi ir arī līdzsvarot  čakru un meridiānu plūsmu darbību. Šo līdzsvaru var izjaukt vai traucēt ārējās vides ietekme, piemēram, augstsprieguma elektrības līnijas, mikroviļņi, datori, mobilie telefoni, pat elektrības vadi mūsu mājās u.c. Kā rezultātā mūsu enerģijas kanāli var darboties nepietiekami, vai būt pārāk aktīvi, līdz ar to jūtamies nomākti, agresīvi, pārlieku emocionāli, satraukti, noslēgti, nepārtraukti dusmīgi, ir ilgstoša depresija u.tml.
Līdzsvarota čakru darbība, kad tā uztur līdzsvaru un griežas pareizajā vibrācijas ātrumā, ļauj mums saglabāt labu veselību, augstu fizisko enerģiju, kreativitāti un līdzsvarotību.

Akupresūra rokām :

Viens no vieglākajiem un pieejamākajiem akupunktūras veidiem ir akupresūra – adatu vietā tiek izmantoti pirksti. Ar pirkstu palīdzību tiek tiek izveidots spiediens uz konkrētu ķermeņa punktu un ar vieglām apļveida kustībām tiek izmasēta problemātiskā vieta.

Plaukstās un pirkstos atrodas daudz un dažādi svarīgi meridiānu centri. Pirkstus un arī plaukstas ieteicams masēt jebkurā brīvā brīdī, it īpaši tad, ja rokas ir aukstas vai nosvīdušas. Lieta tāda, ka saskaņā ar Tibetas medicīnu, roku pirkstu zonas un plaukstu punkti ir  savdabīgi veselības logi. Katrs pirksts atbild par savu orgānu, un pateicoties šādai masāžai notiek visa organisma atveseļošana un enerģias plūsmās atjaunošana visā ķermenī un orgānos

  • Īkšķis atspoguļo plaušu, bronhu (ir tieša enerģētiskā saikne ar bronhu plaušu sistēmu, tādēļ šī pirksta masāža ir veselīga šīs sistēmas iekaisuma un alerģiju saslimšanu gadījumā, tādu kā angīna, rinīts, bronhiālā astma ) un aknu stāvokli. Masējot īkšķi, var mīkstināt vai  pat novērst jebkuras klepus lēkmes.
  • Rādītājpirksts tieši noraida signālus visa gremošanas trakta rajonā. Rādītājpirksta masāža ļauj mīkstināt kuņģa zarnu trakta darbības funkcionālos traucējumus, piemēram, aizcietējumus, ualabo emocionālo stāvokli, mīkstina stresa reakcijas, tam ir sāpju remdējoša iedarbība sāpju gadījumā (roku un pirkstu sāpes, un pat zobu sāpes).
  • Vidējam pirkstam ir dialogs ar visu asinsrites sistēmu. Vidējā pirksta masāža uzlabo stāvokli hipotoniskā tipa neirocirkulārās distonijas gadījumā, bet dažkārt novērš hiperadrenāla paroksismu rašanos, kas ir raksturīgi šīm saslimšanām.
  • Zeltneša masāža palīdz tikt galā ar neirotiskām lēkmēm, stresiem un sliktu garastāvokli. To labi pielietot asinsvadu spazmu, paaugstināta arteriālā asinsspiediena, bezspēka, nogurušu acu un locītavu sāpju gadījumā.
  • Mazais pirkstiņš ir saistīts ar tievo zarnu. Masējot to, var izvairīties no hroniskiem aizcietējumiem.   Mazā pirkstiņa masāžu pielieto sirdsdarbības funkcionāliem darbības traucējumiem, tādiem kā kardialģija, neirotiskas izcelsmes sirdsklauves, neiralģijas, dzirdes pasliktināšanās, tievās zarnas darbības traucējumi.

  • Pašā plaukstas vidū atrodas aktivitātes punkts. Uzspiežot uz tā, var novērst sirdsklauves un nogurumu, atgūt možumu un priecīgu noskaņojumu.

Materīāli ņemti : http://www.medicine.lv/raksti/

http://www.sarunas.lv/lv/skaistums-un-veseliba/