7 vienkārši soļi, kā iziet no savas komforta zonas

1) Izrādi rūpes pret svešinieku

Bail sarunāties ar svešiniekiem? Ir risinājums: izdari kaut ko labu pilnīgi nepazīstamam cilvēkam, neprasot atlīdzību. Tava labsirdība padarīs ne tikai tavu un otra cilvēka dienu labāku, bet arī palīdzēs tev pārvarēt bailes, sarunājoties ar svešiniekiem. Varbūtība, ka tev atteiks, ir nulle.

Uzdevums
: samaksā par kafiju pilnīgam svešiniekam

2) Eksperimentē ar garšām

Tavs uzturs nav mainījies vairākus gadus? Mēģiniet sapurināt garšas kārpiņas! Aizej uz meksikāņu vai indiešu restorānu, ja nekad neesi ēdis pikantu pārtiku, izmēģini suši, ja nekad neesi izmēģinājis japāņu virtuvi. Eksperimentē arī pats savā virtuvē, izmēģinot kādu jaunu augli vai dārzeni, pagatavo kaut ko no pavārgrāmatas. Ļaujies iztēlei!

Uzdevums: pagatavo vakariņas, izmantojot jaunu garšvielu

3) Uzsāc sarunu

Tas var būt jebkurš cilvēks, kas atrodas ar tevi sabiedriskajā transportā vai kolēģis, ar kuru parasti nesarunājies. Tu jūties neērti un nezini, par ko runāt? Sāc ar komplimentu – tie cilvēkiem parasti patīk. Ir tik daudz interesantu cilvēku! Kas to lai zina – varbūt viens tāds cilvēks jums stāv blakus un var kļūt par tavu draugu!

Uzdevums: pasaki komplimentu nepazīstamam cilvēkam

4) Pasaki „Es tevi mīlu”

Neērti runāt par savām jūtām? Šis nav tas gadījums – laid tās ārā! Un nav jāmeklē alternatīvas, piemēram, „Tu esi jauks/a”, „Ko gan es bez tevis darītu?”, un tā tālāk. Saki kā ir – „Es tevi mīlu”.

Uzdevums: atzīties mīlestībā ne mazāk kā piecas reizes

5) Sper mazus soļus

Tev noteikti ir liels sapnis. Sāc doties tā virzienā! Gribi uzrakstīt grāmatu? Uzraksti pāris teikumus katru dienu. Vēlies iemācīties svešvalodu? Velti tam 15 minūtes dienā. Vai vēlies noskriet maratonu? Sāc ar maziem rīta skrējieniem. Tagad jums šķiet, ka tavs sapnis ir pārmērīgi tālu. Tomēr sāc ar maziem soļiem, un agri vai vēlu tu pie tā nonāksi.

Uzdevums: izdomā, kas ir tas sapnis, ko vēlies sasniegt, un izdomā rituālu, lai tuvotos tā piepildīšanai. Tad pildi šo rituālu katru dienu.

6) Izpēti, kādi ir tuvākie interesantie pasākumi

Paldies „Facebook” par funkciju, kas atgādina par tuvākajiem pasākumiem. Iedomājies, cik daudz interesantu lietu tu būtu iemācījies, redzējis, ja būtu apmeklējis vismaz vienu no tiem. Starp citu, lielākā daļa nodarbību dažādos kursos ir bez maksas (arī par tiem ziņo „Facebook”). Kas zina, varbūt tas ir kāda jauna hobija sākums?

Uzdevums: pierakstīties uz jebkuriem kursiem vai apmeklēt kādu meistarklasi

7) Izej no interneta

Lūk, kas patiesībā ir iziešana no savas komforta zonas! Izmēģini veselu dienu pavadīt bez telefona. Vai kaut vai ne reizi neieejot sociālajos tīklos. Atzīsties: tu esi atkarīgs no tehnoloģijām. Visi mēs esam atkarīgi. Izej no interneta un dzīvo īstu dzīvi.

http://www.young.lv/lv/7-vienkarsi-soli-ka-iziet-no-savas-komforta-zonas/