Ametista maģiskās īpašības

Enerģētiskā plāksnē ametists pirmām kārtām palīdz iegūt līdzsvaru un iekšēju harmoniju. Tas kalpo kā lieliskas zāles pret dvēseles sāpēm, bailēm, nelaimīgu mīlestību, pārliecības trūkumu par saviem spēkiem – šai gadījumā ametists jānēsā kā piekariņš vai kulons saules pinuma rajonā. Tiek uzskatīts, ka, uzdāvinot ametistu mīļotajam cilvēkam, akmens izraisīs viņā atbildes jūtas; ģimenes attiecībās ametists nodrošina mieru, vienprātību un uzticību. Ametistu uzskata arī par pasaules izzināšanas akmeni, kas sniedz gudrību, saasina intuīciju un attīsta prātu. Cilvēkiem, kas nodarbojas ar biznesu, ametists palīdz iegūt augstāko spēku aizbildniecību – tas izsenis pazīstams kā „caru žēlsirdību pievelkošs” akmens. Uzņēmējus ametists pasargā no neveiksmēm, mantas izšķērdēšanas, palīdz ātri kļūt bagātiem. Noderīgs šis akmens ir arī karavīriem – padara tos drosmīgus un kaujā neuzvaramus, neļauj veikt nepārdomātas darbības. Radošiem ļaudīm ametists sniedz iedvesmu un jaunas idejas. Vēl kāda savdabīga ametista īpašība – „prasme” pasargāt sējumus no stihiskām nelaimēm un kukaiņu uzbrukumiem un „valdīt pār vējiem”.

Ametists – akmens, kas palīdz attīstīt cilvēka spējas, atvērt durvis uz augstākām sfērām, sasniegt visuma gudrību. Par šī akmens maģiskajām īpašībām ir minēts jau seno šumeru rakstu plāksnītēs. Tur teikts, ka ametists spēj izraisīt mīlestību pret tā dāvinātāju, pat ja dāvanas saņēmējs pirms tam bijis iemīlējies citā cilvēkā, tādēļ precētiem vai saderinātiem ļaudīm nekādā gadījumā nevajadzētu pieņemt dāvanā izstrādājumus ar šo pusdārgakmeni.
Daudzas tautas uzskata ametistu par miermīlības, vaļsirdības, patiesuma un tikumības simbolu. Šī akmens īpašnieks var būt pārliecināts par sava izredzētā (vai izredzētās) uzticību un jūtu patiesumu.

Ametistu vajadzētu nēsāt visu laiku, tikai tad akmens patiešām palīdzēs tā īpašniekam. Tomēr jāatceras, ka šis pusdārgakmens ātri maina „savu noskaņojumu” un, ja īpašnieks to ir valkājis konfliktsituāciju vai strīdu laikā, akmens var noskaņoties uz negatīvas enerģijas viļņa un sākt to raidīt saimnieka virzienā. Lai no tā izvairītos, pēc jebkura konflikta izstrādājums ar ametistu 5–7 minūtes jāpatur zem tekoša ūdens strūklas, lai akmens varētu nomierināties.Indijā ametists vienmēr ticis uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem maģiskajiem akmeņiem. Ametista kristāls, kas novietots starp uzacīm, nomierina apziņu, palīdz gūt iekšēju mieru. Uzskata, ka ametists rosina „trešās acs” atvēršanos – t.i., palīdz iegremdēties visu redzošās zemapziņas dzīlēs.

Avots: http://www.diamante-store.lv/lat/your_gemstone/characteristics_of_stones/ametists/?doc=27

Ieskaties mūsu rotaslietu katalogā un atrodi rotas ar dabīgiem akmeņiem, kuras der tieši tavam zodiakam!