Kristālu ietekme uz čakrām

Indijā tiek uzskatīts, ka pareizi izvēlēti dārgakmeņi ietekmē enerģētiskos centrus, kas atrodas uz cilvēka ķermeņa, – čakras (sk. attēlu).


Akvamarīns dziedē kakla (Višudhas) un nabas (Manipuras) čakru. Attīra fizisko ķermeni. Harmonizē emocionālo un mentālo ķermeni, padara skaidrākas izjūtas un domas.

Dimants (briljants) stiprina visus enerģētiskos centrus. Austrumos dimants tiek izmantots kā sirdi tonizējošs līdzeklis. Šai nolūkā tas pa nakti jāieliek ūdens glāzē, bet nākamajā dienā ūdens pamazām jāizdzer. Dimants pasargā no kuņģa slimībām, palīdz pret nervu un psihiskām saslimšanām (šizofrēniju, depresiju), novērš bezmiegu.

Ametists saasina iekšējo redzi, attīrot Trešās acs čakru (Adžnu) un augšējo čakru (Sahasrāru), padara skaidrākas auras krāsas. Meditācijas laikā ametists palīdz rast mieru un atslābināties, sniedz samierināšanās sajūtu un izpratnes dziļumu. Ametists paaugstina smadzeņu, hipofīzes un čiekurveida dziedzera darbības aktivitāti. Ārstē bezmiegu un galvas sāpes, kas rodas pārmērīgas nervu spriedzes rezultātā. Šī iemesla dēļ ametistu novieto Trešās acs zonā.

Smaragdu nevajadzētu dāvināt gadījuma pēc, t.i., dzimšanas dienā, citā jubilejā. Tas kalpo kā atalgojums par pakalpojumu, mīlestību vai izveseļošanos. Par smaragda čakru tiek uzskatīta sirds čakra (Anahata).

Opāls līdzsvaro visas organisma funkcijas. Stimulē čiekurveida dziedzeri un hipofīzi. Saasina intuīciju un rada iedvesmu. Palīdz uzlabot redzi. Pasargā no infekcijas slimībām. Opāls piegādā enerģiju sirds čakrai (Anahatai). 

Rubīns pastiprina vienotības sajūtu ar citiem cilvēkiem, augstsirdību un līdzcietību, palīdz pārvarēt dvēseles sāpes un atgūt zaudēto interesi par dzīvi. Galvenās čakras – bāzes (Manipura) un sakrālā (Svadhistana).

Safīrs aizsargā acis, ausis, plaušas, kaklu un palīdz pret locītavu sāpēm, nervozitāti un bezmiegu. Tas spēj palīdzēt cilvēkam atrast dzīves mērķi un pārvarēt visas bailes un depresijas. Dzelteni oranžs safīrs harmonizē sakrālo čakru (Svadhistanu), dzeltens safīrs – nabas čakru (Manipuru), gaiši zils – kakla (Višudhu), rudzupuķu zils – Trešo aci (Adžnu).

Avots : http://www.diamante-store.lv/lat/your_gemstone/influence_on_chakras/