Acu vingrinājumi

7 Lieliski Acu vingrinājumi redzes atjaunošanai un uzlabošanai

Mūsdienu cilvēks lielu daļu sava ikdienas laika pavada pie telefona vai datora. Tas ļoti noslogo acis, padara tās sausas un nogurušas. Šie šķietami nenozīmīgie simptomi ir pirmās redzes pasliktināšanās pazīmes. Lai arī cilvēkam ir ideāla redze, viņa acīm tik un tā ir nepieciešama atpūta.

Labākais veids kā atpūtināt acis ir veikt acu vingrinājumus!

Mūsu acis darbojas pateicoties muskuļiem, bet muskuļi, savukārt, ir jātrenē. Acu vingrinājumus labāk veikt no rīta vai vakarā, pirms gulētiešanas. Katru vingrinājumu ieteicams atkārtot 5-30 reizes. Sāciet ar minimālu slodzi un ar laiku to palieliniet. Vingrinājumu kustībām ir jābūt mierīgām un maigām. Vingrinājumu laikā nedrīkst pārslogot acis. Starp acu muskuļu vingrinājumiem acis ir ieteicams atpūtināt tās mirkšķinot vai veicos acu palmingu. Pirms vingrinājumu uzsākšanas obligāti noņemiet brilles un izņemiet kontaktlēcas!

1. Vingrinājums – Acu mirkšķināšana

2 minūtes ātri un viegli mirkšķiniet acis. Šis vienkāršais vingrinājums palīdzēs uzlabot asinsriti

2. Vingrinājums – Skatīšanās logā

No plastilīna izveidojiet nelielu bumbiņu un pielīmējiet to pie loga. Aiz loga, tālumā izvēlieties vienu objektu uz kuru pāris sekundes skatieties. Kad tas tiks izdarīts, sāciet skatīties uz bumbiņu, kura ir pielīmēta pie loga. Vēlāk šo vingrinājumu ir iespējams padarīt nedaudz grūtāku – koncentrēties uz vairākiem objektiem.

3. Vingrinājums – ”Lielās acis”

Apsēdieties taisni. Uz 5 sekundēm cieši aizveriet acis, pēc tam atveriet tās plati. Atkārtojiet vingrinājumu 8-10 reizes. Šis vienkāršais vingrinājums stiprina plakstiņu muskuļus, uzlabo asinsriti un palīdz atslābināt acu muskuļus.

4. Vingrinājums – Acu masāža ar pirkstiem

Ar katras rokas trijiem pirkstiem ļoti maigi piespiediet augšējos acu plakstiņus. Pēc 1-2 sekundēm noņemiet pirkstus no plakstiņiem. Atkārtojiet vingrinājumu 5 – 10 reizes. Šis vingrinājums uzlabo acs iekšējā šķidruma cirkulāciju.

5. Vingrinājums – Ūdens masāža

Divas reizes dienā, no rīta un vakarā, skalojiet acis. No rīta – no sākuma noskalojiet ar siltu ūdeni, pēc tam ar aukstu. Pirms gulētiešanas viss notiek apgrieztā secībā: noskalojiet ar aukstu, pēc tam ar siltu ūdeni.

6. Vingrinājums – ”Palmings”

Saberzējiet roku plaukstas līdz tās paliek siltas un uzlieciet tās uz acīm. Kad roku plaukstas ir uzliktas uz acīm, acis var atvērt. Palmingu var droši atkārtot vairākas reizes dienā. Plaukstu siltums ļauj acu muskuļiem atpūsties, savukārt lūkošanās tumsā lieliski atpūtina pašas acis.

 

7. Vingrinājums – ”Figūru zīmēšana ar acīm” kā zemāk redzamajā attēlā

Acu vingrinājumi

Acu kustības mēģinam veikt ar maksimālu amplitūtu, bet tā, lai acis netiktu pārslogotas! Katru acu kustību vingrinājumu atkārtojam vismaz 15 sekundes. Pēc katra vingrinājuma ieteicams 1-2 minūtes atpūsties ar aizvērtām acīm, vai veicot acu palmingu.

Ieskaties arī mūsu preču katalogā un atrodi antrodi fantasiskas dāvanas sev vai kādam sev tuvam cilvēkam svētkos 🙂 !