“Reiki” netradicionālā medicīna

Reiki ir vienkārša un visiem pieejama dziedniecības sistēma, kas radusies Japānā 19. gadsimta beigās.
Caur ikvienu cilvēku un dzīvu būtni plūst universālā enerģija, kas nodrošina veselību, vitalitāti un labsajūtu. Dažādu traumu un stresa rezultātā enerģijas plūsma tiek bloķēta. To atjaunot palīdz reiki – dziedniecības sistēma, kas vērsta uz enerģijas bloku likvidēšanu un ķermeņa enerģijas plūsmas atjaunošanu. Tomēr reiki iedarbojas ne vien fiziskajā, bet arī emocionālajā un mentālajā līmenī. Reiki ir meditācijas prakse, relaksācijas un atpūtas iespēja ķermenim un garam. Tas ir harmonisks dzīves veids, jo ietver sevī filozofiskus pamatprincipus, kas palīdz saglabāt mieru, stabilitāti un līdzsvaru sevī un savā apkārtējā dzīvē. Šobrīd, mūsdienu steigas un stresa pilnajā dzīvē, tam ir būtiska nozīme labas pašsajūtas saglabāšanā un nostiprināšanā. Vienlaicīgi Reiki ir arī garīgās izaugsmes ceļš, kuru ejot mēs iepazīstam gan sevi, gan Visuma vienotības Dievišķos likumus.

Reiki terapijas, kādu to pazīstam šodien, pamatlicējs ir japāņu skolotājs Dr. Mikao Usui , kas bija pirmais Reiki skolotājs. Sākdams strādāt ar šo enerģiju, viņš deva tai nosaukumu “Reiki”, kas nozīmē: Rei – gaisma, Dieva svētība, atbilde uz lūgšanu, un ki – dzīvības enerģija.

Kā darbojas Reiki?

Iedarbojoties visos līmeņos – fiziskajā, emociju, domu un gara līmenī, Reiki enerģija stiprina pozitīvo domāšanu, stiprina garu, atjauno ticību un pārliecību par sevi un saviem panākumiem. Reiki palīdz atvērties dzīvei un ar prieku un pateicību pilnībā izbaudīt katru mirkli, kas mums dots. Reiki ļauj izprast visa notiekošā nozīmi un jēgu, paplašina apziņu un palīdz apzināties sevi kā garīgu būtni, kas gūst cilvēcisku pieredzi uz Zemes.

Reiki praktiskais pielietojums

Reiki palīdzība ir neierobežota. Vispirmām kārtām Reiki atjauno organisma spēkus, stiprina imūnsistēmu, nervu sistēmu, uzlabo vielmaiņu, attīra organismu no sārņiem, toksīniem, sakārto cilvēka emocionālo un domu pasauli – samazina stresu, uzlabo darba spējas, miegu, dziedina pat senas emocionālas un fiziskas traumas. Pieaugot pozitīvās enerģijas daudzumam, slimības atkāpjas.
Reiki terapija lieliski palīdz atveseļoties pēc operācijām, zāļu kūrēm, apstarošanām. Ir gadījumi, ka Reiki dziednieka palīdzību meklē cilvēki, kam tradicionālā medicīna vairs nespēj dot cerību. Tā kā Reiki enerģija ir pozitīva beznosacījumu mīlestības enerģijas plūsma, tā sniedz cilvēkam palīdzību visos līmeņos. Dziedinās un cilvēka apziņai atklājas slimības patiesie cēloņi – pozitīvas ticības trūkums un negatīvo enerģiju uzkrājumi. Vienreiz izstrādāts, šis cēlonis vairs neatkārtojas, ja cilvēks ir izpratis tā rašanās iemeslu garīgajā līmenī – nostiprinājis pozitīvu ticību un domāšanu. Ir harmonizējušās dzīvības enerģijas plūsmas, cilvēks ir pavirzījies par soli savā garīgās attīstības ceļā. Ar Reiki palīdzību var izprast un atrisināt sarežģītas situācijas savā dzīvē, sakārtot samezglojušās attiecības, sasniegt iecerētos sapņus. Reiki atraisa cilvēka radošo potenciālu, palīdz atklāt un izpaust vēl neapjaustās spējas un slēptos talantus.

• REIKI metode pati par sevi sastāv no enerģijas aktivizēšanas;
• REIKI ielej universālo dzīvības enerģiju, un to noteikti var pielietot kopā ar citām terapijām, lai pēc iespējas lielākā mērā būtu iespējams palīdzēt atveseļošanas un veseluma atjaunošanas procesam;
• REIKI ir īpaši efektīva un noderīga, ja tā tiek lietota pirms vai tūlīt pēc ķirurģiskas iejaukšanās;
• REIKI ir būtiski nepieciešams, lai atjaunotu un saglabātu enerģiju un pozitīvo labsajūtu apvienojumā ar svara kontrolēšanas tehnikām badošanās laikā.

Reiki dziednieciskā iedarbība

Reiki dziedniecībā darbs notiek caur dažādām čaktrām dažādos auras slāņos, katrā no tiem atšķirīgi. Dziedniecībā izmantojamā enerģija plūst caur dziednieka sirds čakru, kur tā pārveidojas no gara matērijā un no matērijas garā.
Reiki dziedniecība prasa augstu gara disciplīnu un rūpīgu sagatavošanos pirms seansa. Pirms sākt strādāt ar pacientu, dziednieks koncentrējas uz Reiki enerģijas plūsmu, noskaņojas darbam un uzaicina Reiki enerģiju plūst caur viņu, atbrīvojot savu prātu no visām liekajām domām, vizualizē Reiki enerģijas plūsmu un ļaujas tai, lūgdams, lai tā plūst pacienta Augstākajam labumam pēc Dieva prāta un svētības.

Reiki enerģijas plūsmas ceļš

Reiki enerģija ieplūst praktizējošā cilvēkā caur septīto čakru (tie ir enerģētiskie centri cilvēka smalkajā ķermenī, daļa no cilvēka smalko enerģiju sistēmas un tām ir liela nozīme cilvēka veselības uzturēšanā, kā arī dziedināšanas procesā), neatkarīgi no darbā izmantotajiem simboliem. Tālāk tā plūst uz sirds čakru, kur notiek tās pārveidošanās. tad tā virzās pa diviem enerģētiskiem kanāliem, kas iet no sirds čakras, caur krūšu kurvim, pie abām rokām. Pēc tam tā plūst uz leju pa abām rokām uz plaukstu čakrām un pirkstgaliem, caur ko tā var tikt nodota citam cilvēkam.

Informācijas avots: https://www.zvaigzne.lv/lv/jaunumi/aktualitates/120294-kas_ir_reiki_un_ko_ar_to_darit.html